środa, 9 listopada 2011

Dzień 153Niech się mury pną do góry,
Kiedy dłonie chętne są,
Budujemy betonowy, nowy dom!

5 komentarzy:

 1. "A może kawka, ale przed jeszcze papieros, i po tyż musi być. Potem śmigniemy raz, dwa, tu się przytnie, tam się pryknie, fajka i fajerant."
  Tak się te mury nasze pną... ;]
  M.

  OdpowiedzUsuń
 2. I tu się absolutnie nie zgodzę!
  Tak jak piszesz wygląda zarządzanie pieniędzmi państwowymi czy samorządowymi. Pracujemy od poniedziałku do piątku od 8 do 16. koniec. I taką sytuację mamy szanse zobaczyć w naszym Krakówku. Tak marnotrawione są pieniądze podatników. Niestety są to przyzwyczajenia po poprzednim systemie gospodarczym.
  Ale gdy jest inwestor prywatny to sprawa wygląda zupełnie inaczej. Wystarczy porozglądać się, popytać. Inwestor daje pieniądze i decyduje o wszystkim więc wykonawca dwoi się i troi, żeby zdążyć na czas, albo nawet przed terminem. Pracuje się 24/7 niezależnie od pory roku. I mury powstają w tempie błyskawicznym. Sytuacja pokazana na zdjęciu przedstawia taką właśnie budowę. Tam nikt nie czeka i się nie obija. 2 miesiące temu była tylko dziura w ziemi, a teraz jest 1 piętro na tydzień!

  OdpowiedzUsuń
 3. Maciej ma rację. Obok mnie, na ulicy powstają 3 bloki. Ledwo oczy otworzę, a oni już w pracy, kładę się spać, a oni dopiero z rusztowań schodzą.
  Budują w tempie ekspresowym, szczerze powiedziawszy, to dziennie widać zmiany.
  No ale to prywatny inwestor, który wie, że czas to pieniądz. Ludzie zapłacą dopiero po zakończonym kolejnym etapie.

  pozdrawiam
  Piotr
  Pamiętacie czasy, gdy kupowało się dziurę w ziemi... ja niestety tak, sam taka kupiłem i później drżałem, żeby deweloper się nie zwinął.

  OdpowiedzUsuń
 4. Budujemy nowy dom, jeszcze jeden nowy dom.... lalala!

  OdpowiedzUsuń
 5. idzie zima, nie będzie im już tak wesoło.

  OdpowiedzUsuń